Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archyvas: Apie grafomanus ir kralikus
2012-03-18, 16:12 (This post was last modified: 2015-05-27 22:52 by M-zidinys.)
Post: #1
Archyvas: Apie grafomanus ir kralikus
Originali publikavimo data: 2011-11-02

Lietuvos meta - tartum mitinė būtybė ar utopija. Iš pažiūros Lietuvos meta panaši į užsienio: egzistuoja tam tikra dominuojanti kaladė, vyksta turnyrai, o prekių, nors ir stygius, yra. Būtent stygius – ne tik prekių, bet ir žaidėjų – suformuoja visiškai kitokią turnyrų aplinką: Monarchai ar Zombiai gali laimėti turnyrus, o Dragunity ar Gadget – pasiekti topus. Pot of Duality ir Reborn Tengu, tuo tarpu, nėra dažnos kortos, o apie Tour Guide from the Underworld tegalima pasvajoti. Ne šlapiuose sapnuose, aišku.

Kadangi artėja Autumn Cup, problema tampa šiek tiek įdomesnė: Agent kaladžių kiekis priklausys nuo žaidėjų piniginės tūrio ir jų intereso užsisakyti kortas, o praeito formato reliktų pasirodymas turnyruose – nuo žaidėjų iniciatyvos tęsti jų legendą. Dark World, tuo tarpu, tikrai teks išvysti per Autumn Cup, nes panašu, jog Dark World kaladę galima įsigyti ne tik internetu, bet ir Vilniuje, o ir pati kortų malka nėra pernelyg brangi – jeigu neklystu, Simonas Daukantas ir Jonas Basanavičius gali užtikrinti beveik pilną Dark World kortų malką. Aišku, be Tour Guide.

Šiandien noriu aptarti Dark World kokybę, o ne kiekybę. Pastaroji jau gana aiški – jeigu ketinate dalyvauti Autumn Cup, nusiteikite pamatyti, kaip Grapha savo šaltais pilkais nagais smaugs jūsų mažus niekingus monstrus. Klausimas yra ne kiek Dark World bus, o kaip jie pasirodys.

Kaip degtinės ragavimo turo trūksta Lietuvoje, taip Tour Guide – Dark World‘uose

Mano manymu, Tour Guide sukuria tris esminius pranašumus: Broww, Huntsman of Dark World iškvietimą, spartesnį kapinių pildymą Vartų efektui ir Leviair the Sea Dragon prieigą. Aišku, nekalbu apie Tour Guide bendrą lankstumą, tiesiog noriu pabrėžti, kuo Tour Guide yra naudinga būtent Dark World kaladei.

Susirasti Broww iš kortų malkos yra gana smagi galimybė – turėdami Grapha kapinėse mes praktiškai pilotuojame kaladę su šešiomis Broww kopijomis, nes šviežų Broww galime tiesiog susirinkti į rankas, iškviesdami Grapha į lauką. Nežinau kaip kiti, bet Dark World kaladė, turinti šešias Broww kopijas, atrodo žymiai patrauklesnė negu turinti tris. Juolab, kad Dark World pagrindinis trūkumas yra stabilumas, kurį puikiai užlopo spartesnis kortų traukimas.

Net jeigu Grapha nėra kapinėse, Tour Guide puikiai pripildo jas reikalingais Fiend monstrais, kurių dažnai pritrūksta Gates of the Dark World efektui žaidimo pradžioje. Tour Guide iš esmės gali į kapines paguldyti vieną Fiend monstrą – tereikia iškviesti trečio rango Xyz monstrą ir vieną jų atjungti – Number 17: Leviathan Dragon tai gali atlikti iškart. Bendrai, įsivaizduokite, jog Tour Guide yra 2500 atakos monstras, kuris turi Foolish Burial efektą – smagu turėti tokį ir pradžioje, ir pabaigoje žaidimo, ar ne?

[Image: TourGuideFromtheUnderworld-BP01-EN-SFR-1E.jpg]

Nors išvardinti pranašumai yra žavūs, Leviair prieiga yra bene svarbiausia. Vidury ar gale žaidimo Tour Guide pavirs į Leviair the Sea Dragon, kuris dažniausiai prikels pašalintą Dark World monstrą. Jeigu kalbame apie vėlyvesnes žaidimo fazes, tikėtina, jog prikeltas Dark World monstras sugrįš į rankas Grapha prikėlimui, todėl, Tour Guide dėka, lauke turėtume Leviair, Grapha ir Dark World monstrą rankose. Iš kortų pranašumo perspektyvos įgauname +2 ir priverčiame priešininką tvarkytis su 4500 žalos, kurią ką tik padėjome ant stalo. Galiausiai, nepamirškite, jog Leviair gali prikelti ir priešininko monstrus – galbūt tas pašalintas Armory Arm ar Effect Veiler jums užtikrins pergalę. Per paskutinį YCS, kuris vyko Ohio, Leviair efekto lankstumas laimėjo ne vieną dvikovą, todėl neabejoju, kad laimės ir per Autumn Cup. Žinoma, jeigu kas nors iškvies Leviair the Sea Dragon.

Apskritai Tour Guide yra tartum geresnė Pot of Duality antrininkė – anksti žaidime ji padeda išlyginti kvietimo problemas, o žaidimo pabaigoje Tour Guide neužsilieka rankoje nebent kortų malkoje nelieka taikinių, kuo aš asmeniškai abejočiau, jeigu žaistumėte tris ar mažiau Tour Guide kopijas. Jeigu žaistumėte, che.

Gal vis dėlto ne...

Antra vertus, ar Tour Guide tikrai reikia? Nejaugi taip sunku ištraukti reikalingas kortas, kai kortų malkoje galima turėti tris Dark World Dealings, tris Gates of the Dark World ir tris Dragged Down to the Grave?

Sunkiau, bet vis dar nesunku.

Įtariu, jog gerai pasiruošę žaidėjai paprasčiausiai pašalins Dark World pilotus iš radaro, tačiau tai nereiškia, jog Dark World reikia nurašyti. Anaiptol – net be Tour Guide Dark World gali pasispardyti. Mano manymu, be Tour Guide, Dark World turi arsenalą kortų, kuriomis gali remtis.

Mind Crush, Dragged Down to the Grave ir Deck Devastation Virus kartu gali sudaryti labai veiksmingą strategiją. Dragged Down leis pamatyti priešininko ranką ir sutrikdyti jo planus, o Mind Crush leis gautą informaciją pilnai išnaudoti. Žinoma, Dragged Down to the Grave reikalaus daugiau Dark World monstrų, tačiau Sillva, Warlord of Dark World ir Goldd, Wu-Lord of Dark World yra Deck Devastation Virus taikiniai, todėl kortų trijulė sudaro neblogą harmoniją, kuria galima kontroliuoti priešininką.

Jeigu Dragged Down to the Grave nepavyksta gauti, visada galite žaisti Skill Drain – žinoma, stabilumas nėra garantuotas, tačiau Skill Drain puikiai veikia su Dark World monstrais, nes dauguma jų (tiksliau, visi) suveikia kapinėse! Priešininko monstrai, tuo tarpu, turės šiek tiek problemų aktyvuodami savo efektus. Pridėkite dar Malefic Stardust Dragon į mišinį ir pergalė užtikrinta! Aišku, viskas vyksta stabilumo kaina, tačiau galimybė žaisti Skill Drain visada yra. Bendrai, jeigu reikėtų kalbėti apie geriausias kontrolės kortas, kurios derintųsi su Dark World monstrais, aš rinkčiausi Koa‘ki Meiru Doom – taip, jis sulaiko ir jus, tačiau Doom gali suteikti pakankamai laiko ištraukti reikalingas kortas.

Aišku, aš nepamirščiau ir Dark Deal, nes sustabdyti priešininko Pot of Duality ir aktyvuoti Snoww ar Grapha efektus yra nuostabi proga. Tiems, kurie nesupranta, ką turiu omeny: Dark Deal pakeičia burto efektą į „Priešininkas išmeta kortą iš rankų“. Kadangi „pataisoma“ burtų korta yra priešininko, jeigu išmetate Dark World monstrą iš rankų, Dark World monstro efektas suveiks, todėl Snoww leis prisikelti monstrą, o Grapha – uzurpuoti priešininko monstrą.

Kalbant apie Pot of Duality, puodynė visai tinka į Dark World kalades. Kadangi dažnai gali pritrūkti vieno iš dviejų Dark World elementų, pavyzdžiui, Dark World Dealings ar Grapha, Dragon Lord of Dark World, Pot of Duality gali pagelbėti surasdama trūkstamas kortas. Iš viso jeigu reikia, Pot of Duality gali surasti ir anksčiau minėtą Skill Drain. Patikėkite manimi, Pot of Duality yra nuostabi korta ir jeigu jums negaila pinigų, siūlau bent porą jų gauti. Ypač, kai Autumn Cup kovos laukas bus itin aršus ir net menkiausia klaida lems dvikovos pabaigą.

Bonus Rabbit!

[Image: RescueRabbit-CT09-EN-SR-LE.png]
Property of SwieT ©


Kadangi SwieT paprašė, jog parašyčiau ir apie Rescue Rabbit, štai mano nuomonė – Kevin Tewart yra šikna. Net ne auksinės prabos, tiesiog šikna. Žinoma, gauname prieinamas Pot of Duality ir Solemn Warning versijas, bet tai manęs nepatenkina. Užuot gavę Rescue Rabbit kaip rare ar Super Rare, mes turėsime Secret Rare triušį, kurio Lietuvoje turbūt neteks matyti artimiausią pusmetį. Nežinau kaip jūs, bet aš nedėčiau lūkesčių išvysti Evolrabbit Lietuvoje.

Evolzar Laggia, tuo tarpu, dar visai įmanoma pamatyti, nes Jurrac Guaiba ir Hydrogeddon nesunkiai iškviečia savo antras kopijas, o kartu ir Evolzar Laggia. Iš esmės dinamika būtų panaši į Flamvell – Flamvell Firedog, sunaikinęs monstrą, iškviesdavo Flamvell Magician, kuris iškviesdavo Stardust Dragon. Šiuo atveju Guaiba arba Hydrogeddon sunaikina monstrą kovos metu ir, kartu su šviežiai iškviesta antra kortos kopija, iškviečia Evolzar Laggia. Tereikia pridėti Forbidden Lance ar Forbidden Chalice, kad Guaiba galėtų išlikti gyvas ir sunaikinti didesnius monstrus, ir voila – Aggro kaladė, kurioje Hydrogeddon vėl žaidžiamas po gerų trejų metų – vaizdas neįkainojamas! Na, įkainojamas, nes vienintelės kortos, kurios kainuos, bus Laggia ir galbūt Dolkka, tačiau netikiu, jog kaladės kaina viršys šimtą dolerių, nes pora Laggia kainuos iki $80, o pati kortų malka – centus.

Ar Lietuvoje teks pamatyti Evolzar Laggia? Įmanoma, spėju, jog Winter Cup dalyvaus bent viena Evol kaladė, nes iki Autumn Cup gauti Evolzar Laggia yra savižudiška. Tie, kurie nežino, Photon Shockwave išeina lapkričio 15 d. Aišku, galbūt kas nors ištars „Challenge Accepted!“, bet ar tikrai verta? Iš viso, ar dinozaurai sugebės migruoti iki šaltų Baltijos jūros krantų? Man asmeniškai įdomu, ką mano kiti forumiečiai.

P.A.

Archetipai: Bishki Gishki
Fight Club No. 1: Straipsnis, kurio tu dar nematei!
H/W
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread:
1 Guest(s)

Return to TopReturn to Content